خانه / دسته‌بندی نشده / بارندگی و کاهش دما طی نخستین هفته پاییز در گیلان

بارندگی و کاهش دما طی نخستین هفته پاییز در گیلانمازیار غلامی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی توده هوای ناپایدار از امروز به منطقه است که بر این اساس شرایط برای افزایش ابر، روند کاهش دما، بارندگی، وزش باد و نیز احتمال رعدوبرق به تناوب تا پایان هفته مهیاست.
وی ادامه داد: طی این مدت گاهی بارندگی و وزش باد احتمالا شدید بوده و کاهش دما در استان، چهار تا هشت درجه سلسیوس پیش بینی می شود بنابراین احتمال بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و آبگرفتگی دور از انتظار نیست.
غلامی توصیه کرد که هم استانی ها و هم وطنان از استقرار در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند و از بخش های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، فرمانداری ها، شهرداری ها، جهادکشاورزی، منابع طبیعی، آب منطقه ای و … خواست با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را بیاندیشند.
وی آسمان امروز گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، بعضی نقاط بارندگی و احتمال رعدو برق عنوان و برای فردا (یکشنبه) نیز آسمان استان را با همین وضعیت پیش بینی کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان افزود: بیشینه دمای استان در شبانه روز گذشته با 35 درجه مربوط به منجیل و کمینه دما با 13 درجه مربوط به دیلمان بوده است.
غلامی بیشینه و کمینه دمای شهر رشت را نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب 32 و 20 درجه سلسیوس ذکر کرد.
وی اضافه کرد: طی فردا ارتفاع موج بین 50 تا 120 سانتیمتر، دمای آب 28 درجه سلسیوس و وضعیت برای شنا در اکثر ساعت ها نامناسب خواهد بود.
خبرنگار:امیرپوراحمد** انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
2007 /7294انتهای پیام /*