خانه / دسته‌بندی نشده / بزرگترین طرح پرورش میگو در قشم توسط مشاور رئیس جمهوری کلنگ زنی شد

بزرگترین طرح پرورش میگو در قشم توسط مشاور رئیس جمهوری کلنگ زنی شدبه گزارش ایرنا، مرتضی بانک شامگاه جمعه پیش از پایان سفر یک روزه خود به قشم کلنگ طرح آماده سازی بزرگترین سایت پرورش میگو در غرب این جزیره را به زمین زد که با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی سرمایه گذاران بومی راه اندازی می شود.
مزرعه پرورش میگو شرکت دریانوردان قشم در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار با ۱۶۰ استخر یک هکتاری راه اندازی خواهد شد.
مشاور رییس جمهوری در امور مناطق آزاد هم چنین از مزرعه پرورش میگوی مروارید شکیل قشم که با ۱۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در ۱۵۰ هکتار زمین سالانه ۱۱۰ تن تولید دارد، بازدید کرد.
۱۲۰ استخر یک هکتاری طراحی شده که هم اکنون ۳۰ استخربه طور کامل به بهره برداری و ۴۰ استخر دیگر به مرحله نهایی رسیده که برداشت سالانه یک هزار تُن میگو در ۲ نوبت از مجموع ۱۲۰ استخر این مجموعه شیلاتی پیش بینی می شود.
بانک همچنین از شرکت درنا مهر قشم نیز بازدید کرد که با ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بومیان غرب جزیره هم اکنون با پنج قفس در زمینه پرورش ماهی از جمله گونه های بومی هامور و صبیتی فعالیت می کند.
تمامی عملیات تکثیر ماهی (مولد سازی و تولید بچه ماهی)، ذخیره سازی دریایی در پنج قفس، عملیات ساخت قفس و پشتیبانی در سه سایت این مجموعه آبزی پروری انجام می شود که سالانه پنج هزار قطعه ظرفیت اسمی تکثیر ماهی در قفس و ۲ هزار و ۴۰۰ تن ظرفیت پرورش ماهی این مجموعه است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور هم چنین در پایان سفر یک روزه خود به قشم از خانه بوم گردی باغ آئین های زینت و شرکت سوخت رسانی دریایی ستاره قشم در روستای سلخ واقع در غرب این جزیره بازدید کرد.
۸۱۲۳/۷۴۰۸
خبرنگار: محمد ملاحمزه زاده * انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*