خانه / دسته‌بندی نشده / حضور اتاق تعاون در نگارش بودجه 97

حضور اتاق تعاون در نگارش بودجه 97به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی اصغر یوسف نژاد روز سه شنبه در جشنواره تعاونی های برتر مازندران در ساری افزود: یکی از سیاست های کشور جمع آوری اندوخته های اندک مردم و هدایت به سمت اقتصاد تعاون است و به همین دلیل توجه به این بخش نیز ضروری است .
وی رفع مشکلات و چالش های بخش تعاون را نیازمند تعامل فعالان این بخش با مسئولان دولتی و مجلس دانست و گفت : بخشی از مطالبات تعاونی ها به عملکرد خود آنها برمی گردد چرا که خوراک فکری باید از سوی آنها و حمایت از سوی مجلس باشد.
یوسف نژاد تاکید کرد : بسیاری از تعاونی ها به خاطر رکود و تورم که در حال حاضر توسط دولت کنترل شده، حالت انحلال گرفتند ، اما بسیاری نیز بر اثر مقاومت پابرجا مانده اند ، بنا بر این همکاری تعاونی ها و قانون تعاون که مترقیانه است و تنها در بخش اجرا نیاز به توجه و انجام بیشتر دارد، باهم و درکنار هم راهگشاست.
وی به کمیسیون اصلی و تخصصی اصل 44 در مجلس با رای گیری از صحن علنی اشاره کرد و گفت : اگر نیاز به قانون جدید در بخش تعاون باشد مجلس آمادگی این کار را دارد.
عضو کمیسیون اصل 44 قانون اساسی مجلس افزود : هم اکنون وضعیت کمی ، کیفی و زمینه های فعالیت تعاونی های کشور با توجه به خدمات دهی به 14 میلیون نفر در کشور رضایت بخش است و در مازندران هم نسبت به میانگین کشوری وضعیت خوبی دارد.
در این جشنواره 22 تعاونی برتر استان مازندران و 7 تعاونی صادرکننده برتر ملی از این استان تجلیل شدند.
خبرنگار : فاطمه رحمتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
3009/1654انتهای پیام /*