خانه / دسته‌بندی نشده / ایجاد اشتغال برای 800 نفر در راور کرمان توسط بنیاد برکت

ایجاد اشتغال برای 800 نفر در راور کرمان توسط بنیاد برکتبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی بنیاد برکت ، میرصادقی در راستای بحث اقتصاد مقاومتی در شهرستان راور افزود: اکنون فصل کار، تلاش و سازندگی است و اگر می‌خواهیم توسعه و پیشرفت کنیم باید مردم هم خواهان پیشرفت باشند.
وی ادامه داد: تا پایان سال جاری فاز اول کارخانه‌ نورد فولاد شهرستان راور راه‌اندازی می‌شود.
وی همچنین از آغاز فعالیت معادن سرب و روی طرز و آب‌بید خبر داد و گفت: مشکلات معدن سرب و روی خورند نیز حل شده و قرار است پس از توافقات انجام گرفته مبنی بر ایجاد کارخانه‌ فرآوری سرب و روی در راور این معدن نیز فعالیت خود را آغاز کند.
وی با بیان اقدامات محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهرستان راور عنوان کرد: در بحث تولید برق از طریق انرژی خورشیدی بر روی بام خانه‌های شهروندان برای هزار نفر توسط این بنیاد وام‌هایی در نظر گرفته شده که می‌تواند برای شهروندان درآمدزایی پایداری داشته باشد.
فرماندار راور در ادامه از گازرسانی به روستاهای منطقه‌ خورند در بخش مرکزی راور تا دهه‌ فجر امسال خبر داد و گفت: برای مناطقی از بخش کوهساران نیز تا پایان سال گازرسانی انجام می‌شود.
شهرستان راور از شهرستان‌های استان کرمان است که در شمال این استان واقع شده‌است، فاصلهٔ شهرستان راور تا مرکز استان ۱۴۰کیلومتر است،جمعیت شهرستان راور بنا بر سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار برابر ۴۳۱۹۸ تن است.
محصولات کشاورزی مهم نیز پسته و انار است. از نظر صنایع دستی راور مرکز مهم تولید قالی در استان کرمان است، قالی‌های بافت راور شهرت جهانی دارند.
6075/ انتشاردهنده: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*