خانه / دسته‌بندی نشده / اجرای 177 سازه آبخیزداری طی برنامه پنجم توسعه در هرمزگان

اجرای 177 سازه آبخیزداری طی برنامه پنجم توسعه در هرمزگانامید ذاکری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد، 122 سازه آبخیزداری طی فعالیت دولت تدبیر و امید در هرمزگان اجرا شده است.
وی ادامه داد: در قالب برنامه پنجم توسعه 66.8 درصد اهداف مصوب حوزه آبخیزداری در سطح هرمزگان تحقق یافته است .
وی بیان داشت: دستیابی به این سطح از اهداف برنامه آبخیزداری با تخصیص 40.9 درصد از اعتبارات مصوب تملک دارایی های سرمایه ای ملی و استانی محقق شده است.
ذاکری با اشاره به نقش مهم مردم و خیران در تحقق اهداف آبخیزداری در هرمزگان و با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت های آبخیزداری و آبخوانداری در استان گفت: کنترل آبهای مرزی، تغذیه آبخوان های زیرزمینی، تقویت منابع آب شرب روستایی، پیشگیری و مهار سیل، حفاظت خاک و کنترل فرسایش و رسوب از جمله مهمترین مزایای اجرای طرح های آبخیزداری است.
وی احیای پوشش گیاهی عرصه های منابع طبیعی، پایداری منابع آب کشاورزی، کمک به تامین آب شرب دام، پایداری اکوسیستم های طبیعی و بهبود و استمرار تولید و اشتغال را از دیگر مزایای اجرای طرح های آبخیزداری عنوان کرد.
هفت هزار و 451 سازه آبخیزداری و بیش از 110 هزار هکتار عملیات بیولوژیک و بیومکانیک با ظرفیت آبگیری 400 میلیون مترمکعب در سال در سطح استان هرمزگان اجرا شده است.
از مساحت هفت میلیون و200 هزار هکتاری استان هرمزگان ، شش میلیون و 900 هزار هکتار جزو عرصه های منابع طبیعی است که یک میلیون و 80 هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و 93هزار هکتار مرتع و یک میلیون و 565 هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می دهد.
7198/ 6048/1772
تنظیم کننده: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: مجید ملازادهانتهای پیام /*