خانه / دسته‌بندی نشده / مقام مسئول:فاز اول طرح توسعه بندرچابهار در آینده نزدیک افتتاح می شود

مقام مسئول:فاز اول طرح توسعه بندرچابهار در آینده نزدیک افتتاح می شودبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، «جلیل اسلامی» افزود: بدون شک امضای توافق‌نامه بین معاون وزیر حمل‌ و‌ نقل هند و معاون وزیر راه و شهرسازی نوید بخش اهمیت توسعه بندرچابهار در محور شرق است.
وی با بیان اینکه طراحی مدل و چارچوب دقیق تخفیف چشمگیر تعرفه های صادراتی از طریق بندرچابهار در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تبدیل بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار به منطقه ویژه اقتصادی از اولویت‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی است و در حال پیگیری این مساله مهم هستیم.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آریا بنادرایرانیان امروز اعلام کرد برنامه خرید 403 میلیون دلاری تجهیزات خشکی و دریایی توسعه بندرچابهار، تاکنون 37 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
«ابراهیم یاسری» افزود: نخستین سری تجهیزات بندرچابهارهمزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به این بندر که شامل 9 جرثقیل بزرگ از لیهپر آلمان بود، بهمن ماه سال گذشته وارد این بندر شد تا در اسلکه های بندر چابهار نصب شود.
وی با بیان اینکه سری دوم خرید تجهیزات بندر چابهار تا فردا (سه شنبه) وارد این بندر می شود، گفت: در این سری 13 دستگاه ریچ استاکر( جرثقیل جابه جایی کانتینر در محوطه بندر) وارد بندرچابهار می شود و سری سوم آن که شامل4 دستگاه مکنده غلات است از شرکت نایرو آلمان تا مهرماه امسال وارد این بندر خواهد شد.
یاسری اظهارداشت: با ورود سومین سری تجهیزات بندرچابهار در مجموع از 403 میلیون دلار سرمایه گذاری این شرکت در بندر چابهار به صورت BOT( بی او تی ساخت، اجرا و انتقال) در مجموع 31 میلیون دلار تجهیزات دریایی و خشکی وارد بندر چابهار می شود و به تدریج شاهد ورود این تجهیزات به این بندر اقیانوسی کشور در محور شرق خواهیم بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108**1561** خبرنگار: ایرج منصوری**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*