خانه / دسته‌بندی نشده / تمایل سرمایه گذار پرتغالی برای ساخت آب شیرین کن و تولید برق در چابهار

تمایل سرمایه گذار پرتغالی برای ساخت آب شیرین کن و تولید برق در چابهاربه گزارش ایرنا، نیکولاس دومینیک نماینده شرکت سیمون توبو «CIMONTUBO» روز دوشنبه در دیدار با مدیرعامل و مدیران اقتصادی و فنی سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: این شرکت در سال 1995 فعالیت خود را در زمینه گاز، آب، برق، صنعت و انرژی خورشیدی در پرتغال آغاز کرده و هم اینک دارای بیش از 20 سال سابقه و تجربه کار است.
وی افزود: این شرکت در طول سال های گذشته در سه قاره اروپا (کشورهای پرتغال، اسپانیا و فرانسه)، آفریقا (آنگولا، موزامبیک و کامرون) و آمریکای جنوبی (برزیل و ونزوئلا) فعالیت های تخصصی داشته است.
وی ادامه داد: علاوه بر کشورهای یاد شده در کشورهای دیگری چون بلژیک، هلند و جمهوری چک نیز فعالیت داریم.
نماینده شرکت سیمون توبو پرتغال بیان کرد: کیفیت، نوآوری، حفظ محیط زیست و قیمت های مناسب رقابتی همواره در فعالیت های مختلف بیش از 2 دهه این شرکت مد نظر بوده است.
نیکولاس دومینیک گفت: تمایل زیادی برای حضور در ایران و سرمایه گذاری در حوزه تامین آب و برق چابهار داریم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه را تشریح و خاطرنشان کرد: چابهار ظرفیت و توانمندی لازم برای سرمایه گذاری در زمینه ایجاد نیروگاه خورشیدی و آب شیرین کن را دارد و فعالیت در این بخش به نفع هر دو طرف خواهد بود و می تواند مشکلات این منطقه و صنایع موجود را مرتفع کند.
عبدالرحیم کردی افزود: مدیران شرکت پرتغالی و کارشناسان و مدیران معاونت اقتصادی و فنی مهندسی سازمان منطقه آزاد در خصوص چگونگی تامین مالی پروژه های مذکور مذاکرات لازم را انجام خواهند داد.
وی گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار از هر گونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی استقبال می کند و از هیچ کوششی برای تسهیل در امور سرمایه گذاری دریغ نخواهد کرد.
وی ادامه داد: چابهار فرصت و ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری دارد و آینده روشنی در انتظار این منطقه است.
به گزارش ایرنا، مدیران و کارشناسان شرکت ‘سیمون توبو’ «CIMONTUBO» کشور پرتغال در سفر یک روزه به چابهار از ظرفیت های تجاری، بندری(بندر شهیدبهشتی) و صنایع مختلف(پتروشیمی وفولاد) مستقر در منطقه آزاد چابهار دیدن کردند.
چابهار در 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*