خانه / دسته‌بندی نشده / بلیت نجف برای ایام اربعین 12میلیون ریال / یک میلیون ریال افزایش

بلیت نجف برای ایام اربعین 12میلیون ریال / یک میلیون ریال افزایش«مقصود اسعدی‌سامانی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در جلسه روز گذشته در سازمان هواپیمایی کشوری با حضور نمایندگان شرکت های هوایی مقرر شد برای جلوگیری از بازار سیاه نرخ بلیت پروازهای هوایی برای زائران حسینی از تهران – نجف – تهران و تهران – بغداد – تهران 12 میلیون ریال و مشهد – نجف – مشهد 15 میلیون ریال تعیین شود و بقیه شهرها هر شرکتی که پرواز داشته باشد مسیر رفت و برگشت به بغداد و یا نجف همان 12 میلیون ریال خواهد بود.
وی اظهار داشت: امسال قیمت پروازهای هوایی از تهران به نجف و یا بغداد یک میلیون ریال اضافه شده و نرخ بلیت مشهد به نجف نیز نسبت به سال گذشته یک میلیون و 500 هزار ریال افزایش یافته است.
سامانی با اشاره به نرخ بلیت‌های یکسره تهران ـ نجف اظهارداشت: قیمت یک سره بلیت این مسیر نیز 6 میلیون ریال و مشهد ـ‌ نجف نیز 7 میلیون و 500 هزار ریال تعیین شد اما قیمت‌های بیزینس‌ کلاس شرکت ها طبق تعرفه ایرلاین‌ها خواهد بود.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید کرد: در این جلسه تمام شرکت ها متعهد شدند قیمت بلیت خود را طبق این نرخ ها به مسافران عرضه کنند و مسافران نیز نباید بیش از این نرخ ها بلیت خریداری کنند.
به گزارش ایرنا ، هر سال در ایام اربعین حسینی بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کربلا می شوند و این سبب می شود برخی از سوادگران سعی کنند در بازار سیاه با سوداگری سود زیادی کسب کنند.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108** 1561**خبرنگار: ایرج منصوری**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*