خانه / دسته‌بندی نشده / کرمانشاه در جمع استان های تولید کننده پوشاک قرار می گیرد

کرمانشاه در جمع استان های تولید کننده پوشاک قرار می گیرداسداله رازانی عصر پنجشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس توافقی که بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه بودجه و انجمن پوشاک ایران امضا شده، صنعت تولید پوشاک در استان های کرمانشاه، همدان، گیلان، اردبیل و چهارمحال و بختیاری تقویت خواهد شد.
وی افزود: براساس این طرح تا 2 سال آینده 20 واحد تولید کننده پوشاک با 700 میلیارد ریال سرمایه گذاری در مناطق روستایی استان کرمانشاه ایجاد خواهد شد.
استاندار کرمانشاه اضافه کرد: از این میزان اعتبار 600 میلیارد ریال به صورت تسهیلات توسط بانک کشاورزی تامین می شود و 100 میلیارد ریال باقی مانده را نیز دولت از بودجه ای که برای ایجاد اشتغال در استان ها در نظر گرفته شده، تامین خواهد کرد.
رازانی ادامه داد: به واسطه اجرای این طرح بزرگ در استان کرمانشاه برای بیش از یک هزار و 600 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.
وی اظهار کرد: براساس این طرح انجمن پوشاک ایران یک شرکت اصلی را در تهران ایجاد خواهد کرد که تمامی واحدهای ایجاد شده در پنج استان را در بر می گیرد و اقدام های لازم به منظور آموزش، بازاریابی و تامین مواد اولیه را انجام می دهد.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اکنون پوشاک مورد نیاز کشور به صورت رسمی و غیررسمی از دیگر کشورها وارد می شود، گفت: اجرای این طرح علاوه بر اینکه نیازهای داخلی را کاملا برطرف می کند می تواند نقش بسزایی در افزایش تولید ملی و اشتغال زایی خواهد داشت.
وی از ایجاد واحدهای تولید پوشاک در استان کرمانشاه به عنوان خیز بلند دولت و بخش خصوصی برای برطرف کردن معضل بیکاری نام برد و گفت: نرخ بالای بیکاری در کرمانشاه یکی از عمده ترین دلایل انتخاب این استان به عنوان یکی از پنج استان موردنظر برای اجرای این طرح بوده است.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک متولی اجرای این طرح در استان کرمانشاه است، گفت: سود تسهیلات در نظر گرفته برای سرمایه گذاران در این طرح که توسط بانک کشاورزی پرداخت می شود، 9 درصد خواهد بود.
استان کرمانشاه با بیش از 22 درصد نرخ بیکاری در صدر استان های کشور قرار دارد.
هم اکنون بیش از یک هزار واحد صنعتی و تولیدی در استان کرمانشاه با حدود 30 هزار نفر اشتغالزایی فعال است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 31 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
8066/7445 خبرنگار سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*