خانه / دسته‌بندی نشده / سرمایه گذاری 85 هزار میلیارد ریالی درمنطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر

سرمایه گذاری 85 هزار میلیارد ریالی درمنطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهربه گزارش ایرنا، سید حسین محمدی حسینی روز سه شنبه در بازدید از شرکت بسته بندی و عمل آوری آبزیان مرجان بیدو شهرستان دیلم افزود: این منطقه ویژه با رویکرد صنایع پایین دستی مراحل آماده سازی متانول، پلی اتیلن و سایر پلی مری ها در آن انجام شده و بزودی کارگاه ها تجهیز و فعال خواهد شد.
وی حضور شرکت شهرک های صنعتی با حضور سرمایه گذاران بخش های مختلف را دراین منطقه نوید بخش دانست و اضافه کرد: با نگاه تازه به صنعت این منطقه، مشکلات اشتغال افرادجویای کار تا حدودی برطرف خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان بوشهر ادامه داد: برنامه و رویکرد دولت تدبیر و امید بویژه در دوره دوازدهم، توسعه متوازن صنعت در نواحی محروم و مناطق کمتر توسعه یافته است.
فرمانداردیلم گفت: این شهرستان به عنوان منطقه ای راهبردی با دارابودن 65 کیلومتر مرز آبی، محل نقطه ورودی 3 استان فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد به استان بوشهر و فرودگاه نیازمند نگاه ویژه است.
حسن اسماعیلی افزود: از ابتدای دولت یازدهم، با همت و مساعدت ویژه استاندار بوشهر، کلنگ زنی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان با محوریت شهرستان دیلم در بخش صنعت توازن مطلوبی بین جنوب و شمال استان برقرار شد.
وی با اشاره به نبود فعالیت در شهرک صنعتی دیلم و متروک ماندن زمین های این منطقه، گفت: درآینده نزدیک پنج واحد صنفی با ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقم 600 نفر در آن به بهره برداری خواهد رسید.
فرمانداردیلم اظهارکرد: سال 96 نقطه آغاز توسعه صنعت دراین شهرستان خواهد بود که با همت سرمایه گذاران بومی و نگاه ویژه دولت تدبیرو امید به جایگاه واقعی خود خواهد رسید.
شهرستان دیلم در 200 کیلومتری شمال استان بوشهر قراردارد.
6164/7215**
خبرنگار: محسن صادقی آزاد** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*