خانه / دسته‌بندی نشده / رئیس اتاق بازرگانی بوشهر: حضور در چند کشور مطرح آسیایی در برنامه است

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر: حضور در چند کشور مطرح آسیایی در برنامه استمحمد عبادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این ارتباط با ساماندهی مکانی مناسب در کشور ویتنام، ظرفیت های مورد نیاز آن کشور که در استان بوشهر تولید می شود را به معرض نمایش بگذاریم.
وی بیان کرد: برای حضور در کشور عمان و توسعه مبادلات تجاری با این کشور نیز در صدد طراحی راهکارهای مناسبی هستیم تا مبادلات تجاری با عمان به عنوان یکی از همسایگان جنوبی خود را برقرار کنیم.
عبادی ادامه داد: کشور هند نیز با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت و واقع شدن آن در جوار ایران می تواند ظرفیت قابل توجهی برای ورود تجار بوشهری باشد.
وی گفت: در ارتباط با کشورهایی همانند اندونزی و مالزی نیز ظرفیت های صادراتی خوبی داریم که باید از طریق حضور هیات بازرگانان بوشهر در کشورهای هدف این ظرفیت ها بطور دقیق و کارشناسانه مورد بررسی قرار گیرد.
عبادی اظهار داشت: همچنین اتاق بازرگانی بندر بوشهر به عنوان معین تجارت بین ایران و بنگلاش انتخاب شده است و با توجه به راه اندازی واحد روابط بین الملل این اتاق آماده تسهیل روابط تجار بوشهری با بازارهای هدف است.
وی گفت: در این زمینه تامین بانک اطلاعاتی جامع و کامل از محصولات دارای ظرفیت صادرات استان از جمله خرما، آبزیان و مواد معدنی ضروری است.
عبادی تاکید کرد: جمع آوری اطلاعات یاد شده می تواند به شناسایی کشورهای بازارهای هدف صادرات استان بوشهر کمک شایانی کند.
هم اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر هفت میلیون تن و 430 هزار تی ای یو کانتینر در سال است و قرار است با اتمام طرح توسعه این بندر در جزیره نگین که هم اکنون در دست اجراست، ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر به 15 میلیون تن و یک میلیون تی ای یو کانتینر افزایش یابد.
عملیات اجرایی طرح توسعه جزیره نگین با پنج هزار و 300 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر بوشهر در سال 93 آغاز شده و با روند مطلوبی در دست اجراست.
هم اکنون 650 بازرگان فعال دراتاق بازرگانی بندر بوشهر عضویت دارند.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*