خانه / دسته‌بندی نشده / حضور کنسرسیوم صادراتی خرمای بوشهر در نمایشگاه بین المللی روسیه

حضور کنسرسیوم صادراتی خرمای بوشهر در نمایشگاه بین المللی روسیهبه گزارش ایرنا، مهدی صفوی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته نیز کنسرسیوم صادراتی خرمای بوشهر متشکل از سه شرکت عضو با حمایت شرکت شهرک های صنعتی بوشهر به صورت انفرادی در این نمایشگاه حضور داشت که بازخورد مثبت و استقبال گسترده مشتریان روسی از این نمایشگاه مسئولان کشور را به ایجاد پاویون خرمای کشور در این نمایشگاه ترغیب کرد.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه با ۲۴ سال سابقه برگزاری مستمر، موقعیت خود را به عنوان مهمترین و تاثیر گذارترین نمایشگاه صنایع غذایی ثبت کرده و تبدیل به مرکزی برای گرد همایی بزرگان صنعت مواد غذایی در سطح جهان شده است.
صفوی ادامه داد: این نمایشگاه سال گذشته با فعالیت در ۱۱ بخش اصلی و یکهزار و ۵۰۰ غرفه دار از ۶۲ کشور جهان ۳۱ هزار بازدیدکننده داشت.
وی یادآور شد: نمایشگاه جهانی غذای روسیه از تاریخ ۲۰ تا ۲۳ شهریور ماه در این کشور برپا خواهد شد ودر قالب آن کنسرسیوم خرمای ایران به معرفی خرمای کشور در این نمایشگاه خواهد پرداخت که امیدواریم این نمایشگاه بتواند به گسترش بازار خرمای ایران در کشور روسیه کمک کرده و باعث رشد و ارتقا بازار این محصول شود.
در استان بوشهر با ۶ میلیون اصله نخل سالانه ۱۵۰ هزار تن خرما تولید می شود که از این میزان سالانه بیش از ۲۵ هزار تن به خارج کشور صادر می شود.
بازار عمده خرمای صادراتی بوشهر بیشتر کشورهای روسیه، هند و اروپای شرقی، مقدونیه، بلغارستان و کشورهای حوزه خلیج فارس است.
۷۲۱۲/۶۰۴۳**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*