خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش دما و وزش باد گرم در گیلان طی 2 روز آینده

افزایش دما و وزش باد گرم در گیلان طی 2 روز آیندهمازیار غلامی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ جریانات جنوبی و گرم از اواخر وقت فردا (چهارشنبه) و تقویت آن طی پنجشنبه در منطقه است که بر این اساس برای پنجشنبه (صبح تا ظهر) ضمن افزایش محسوس دما ، وزش باد گرم (در بعضی نقاط شدید) پیش بینی می شود.
وی خاطرنشان کرد: بتدریج از بعدازظهر پنجشنبه با شمالی شدن جریانات سطح زمین، وزش باد، افزایش رطوبت نسبی، روند کاهش دما و در ادامه با همراهی امواج ناپایدار تراز میانی جو، رگبار باران، رعد و برق و در مناطق مستعد احتمال تگرگ مورد انتظار می باشد.
غلامی با بیان اینکه این سامانه ناپایدار تا اوایل هفته آینده در منطقه مستقر خواهد بود، از بخش های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، فرمانداری ها و شهرداری ها، جهادکشاورزی و منابع طبیعی و … خواست با توجه به اطلاعیه صادرشده، توصیه های کارشناسی را صادر کنند.
وی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی رشد ابر، احتمال رگبار عنوان و برای فردا (چهارشنبه) نیز آسمان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی رشد ابر ، وزش باد، احتمال رگبار پیش بینی کرد.
غلامی گفت: بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با 32 درجه مربوط به بندرکیاشهر و کمینه دما با 14 درجه مربوط به ماسوله بوده است.
وی بیشینه و کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته را نیز به ترتیب 31 و 22 درجه عنوان کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اضافه کرد: طی فردا ارتفاع موج دریا بین 10 تا 50 سانتیمتر، دمای آب 31 درجه سلسیوس و وضعیت دریا برای شنا مناسب خواهد بود.
خبرنگار:امیرپوراحمد ** انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
7294/2007انتهای پیام /*