خانه / دسته‌بندی نشده / معاون بانک ملی: 90 درصد منابع مالی بنگاه های اقتصادی توسط نظام بانکی تامین می شود

معاون بانک ملی: 90 درصد منابع مالی بنگاه های اقتصادی توسط نظام بانکی تامین می شودبه گزارش ایرنا، برات کریمی روز دوشنبه در آئین تودیع و معارفه رییس امور شعب بانک ملی در آذربایجان شرقی با بیان اینکه با نگاه منصفانه شاهد انجام خدمات زیادی توسط بانک ها در کشور هستیم، اظهارکرد: هر چند دغدغه هایی در زمینه توسعه زیر ساخت ها و رونق تولید وجود دارد، اما نظام بانکی سهم بسزایی در این امور داشته است.
وی با اشاره به اینکه انتظار حاکمیت و مردم از بانک ها بیش از این است، تاکید کرد: بهبود معیشت مردم چالش بزرگی است که باید بیش از گذشته برای حل آن تلاش کنیم.
وی به الزامات نظام بانکی اشاره کرد و گفت: اگر می خواهیم نظام بانکی در کنار سلامت، تداوم فعالیت تاثیرگذار داشته باشد باید به مقوله انضباط مالی توجه کافی شود.
کریمی همچنین بهداشت اعتباری را در فعالیت بانکی ضروری دانست و گفت: در پرداخت تسهیلات باید به منابع خود و ظرفیت بازپرداخت متقاضی توجه کنیم تا در بازگشت سرمایه با مشکل مواجه نشویم.
وی با اشاره به پرداخت 180 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعتباری در جهت رونق تولید در دولت یازدهم، اظهارامیدواری کرد نظام بانکی در دولت دوازدهم در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشد.
کریمی با بیان اینکه فعالیت نظام بانکی وابسته به مشتریان است، بر ضرورت تکریم مشتریان تاکید کرد.
وی با اشاره به رویکرد جدید بانک مرکزی در زمینه کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به 15 درصد اظهارکرد: اصلاح سود در جهت انضباط مالی است و نظام بانکی باید از این فرصت استفاده کند.
کریمی با بیان اینکه زیان دهی بانک ها به زیان اقتصاد کل کشور تمام می شود، گفت: بانک های زیان ده مجبور به بنگاه داری می شوند که این کار نیز از عهده آنها برنمی ید.
وی با اشاره به اینکه کاهش سود سپرده موجب کاهش تمایل عمومی به سپرده گذاری شود، اظهار کرد: این رفتار موقت بوده و با توجه به اعتماد عمومی به خود امیدوار به بازگشت مردم هستیم .
کریمی با اشاره به اینکه در صورت کاهش نرخ سود سپرده گذاری می توانیم کاهش نرخ سود تسهیلات را داشته باشیم، گفت: این رویکرد در نهایت به نفع مردم به ویژه بخش تولید خواهد بود.
وی با بیان اینکه منابع و تسهیلات ارزان قیمت به نفع همه است، اظهار کرد: تولید کننده علاقه ای به استفاده از تسهیلات با نرخ بالای بانکی ندارد.
عضو هیات مدیره بانک ملی، عملکرد سعیدی اصل در استان آذربایجان شرقی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: باید اجازه دهیم از ظرفیت و استعداد بالای نیروهای انسانی این استان تمام کشور بهره مند شود.
فتحی، مدیر امور شعب بانک ملی در شمالغرب کشور نیز با اعلام اینکه آذربایجان شرقی با وجود سهم 3.5 درصدی از منابع بانک ملی 5 درصد تسهیلات را به خود اختصاص داد، بر لزوم پایبندی به تصمیم حاکمیت در مورد کاهش نرخ سود بانکی تاکید کرد و گفت: نتیجه آن به سود اقتصاد کشور است.
به گزارش ایرنا، در این آئین از خدمات سعیدی اصل قدردانی و محمد سلطانی که پیش از این عنوان معاون ریاست امور شعب استان آذربایجان شرقی را عهده دار بود، به عنوان رییس امور شعب بانک ملی در این استان معرفی شد.
سعیدی اصل به عنوان مدیر امور بازرسی و حسابرسی بانک ملی منصوب شده است.
این آئین با حضور تعدادی از مدیران اقتصادی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
خبرنگار: پرویز انصاری**انتشار: عزیزی راد
3071/518انتهای پیام /*