خانه / دسته‌بندی نشده / صادرات کالای غیرنفتی از پایانه تجاری چذابه به عراق از سر گرفته شد

صادرات کالای غیرنفتی از پایانه تجاری چذابه به عراق از سر گرفته شدسیدسعید فاضلی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در پایانه مرزی چذابه افزود: با ازسرگیری صادرات کالاهای غیرنفتی به عراق از طریق این پایانه با به کارگیری دهها کارگر بومی رونق تجاری به این منطقه بازگشت.
وی با بیان اینکه تعطیلی سه روزه تعطیلات عید قربان به درخواست بازرگانان و تاجران عراقی بود گفت: پایانه تجاری چذابه در طول هفته بجز روزهای تعطیل برای صادرات کالا فعال بوده و اختلال در روند صادرات عموما از سوی عراقی ها است.
مدیر گمرک چذابه افزود: امروز دهها کامیون و تریلر حامل کالای غیر نفتی از جمله لبنیات تازه ، تره بار و میوه از طریق این پایانه به عراق صادر شد.
وی پیش بینی کرد در روزهای آینده حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق این پایانه تجاری افزایش یابد.
پارسال حدود 350میلیون دلار کالای غیرنفتی از طریق پایانه تجاری چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز به عراق صادر شد.
استان خوزستان بیش از یک دهه است با 2 استان عراقی میسان با مرکزیت العماره و استان بصره با مرکزیت بندر بصره روابط اقتصادی ، فرهنگی ، مرزی و آموزشی دارد.
پایانه تجاری چذابه که همجوار پایانه مسافری است از سال 1384 برای تردد زائران 2 کشور و صادرات کالاهای غیرنفتی به عراق فعال شد.
هم اکنون 2 پایانه تجاری چذابه و شلمچه و همچنین مرز دریایی خرمشهر برای صادرات انواع کالاهای غیرنفتی به خصوص مواد غذایی فعال هستند.
فعالیت این پایانه های زمینی و دریایی با تعطیلات رسمی 2 کشور و زمان تردد زائران اربعین حسینی متوقف می شود.
6065/6064
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*