خانه / دسته‌بندی نشده / تاکید معاون بنیاد مسکن بر ساخت خانه های روستایی با رعایت اصول فنی

تاکید معاون بنیاد مسکن بر ساخت خانه های روستایی با رعایت اصول فنیبه گزارش روز دوشنبه روابط عمومی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی، عزیرالله مهدیان در بازدید از مناطق زلزله زده روستای ایوق از توابع بخش شربیان شهرستان سراب افزود: بنیاد مسکن آذربایجان شرقی نیز باید نظارت عالی از واحدهای روستایی را در بالاترین سطح انجام دهد.
وی با ابراز تاسف از وقوع این زلزله در مناطق شهری و روستایی از اقدام به موقع بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در آواربرداری و تشکیل پرونده در روستاهای مورد هدف قدردانی کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این آئین گفت: بعد از حادثه اخیر زلزله شربیان به ویژه روستای بیشتر آسیب دیده ایوق تاکنون گروه ماشین آلات این بنیاد کار آوار برداری 150 واحد مسکونی و حدود 300 واحد دامی و انباری را انجام داده و پی کنی این واحدها نیز شروع شده است.
حافظ باباپور افزود: قرار بر این شده که با حمایت مسئولان کشوری سیمان رایگان در اختیار مردم زلزله زده ایوق قرار گیرد و برای هر واحد 120 کیسه سیمان تحویل می شود.
وی اظهار کرد: برای هر واحد مسکونی 200 میلیون ریال وام کم بهره با سود 4 درصد و 50میلیون ریال کمک بلاعوض آماده پرداخت است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: هر خانه ای که در این روستا از سوی کارشناسان بنیاد مسکن کم دوام و بی دوام تشخیص داده شود و یا در دیگر روستاهای اطراف بر اثر این زلزله آسیب دیده، مجدد نوسازی و مقاوم سازی می شود.
در این آئین در خصوص سرعت بخشیدن به روند خدمات‌رسانی شایسته و سرعت بخشی در روند آواربرداری، آماده‌سازی و بازسازی مسکن های تخریب شده تصمیم های لازم اتخاذ شد.
در این مراسم روستاهای اسماعیل آباد، کهدلان و ده دولان از توابع بخش مهربان سراب که کمتر در زلزله اخیر آسیب دیده بودند مورد بازدید قرار گرفتند.
در جریان زلزله اخیر 4.9 ریشتری هفته گذشته در بخش شربیان شهرستان سراب به 850 واحد مسکونی و دامی خسارت وارد شد.
خبرنگار: پرویز بابائی ** انتشار دهنده: محمد رستگار
8023/6183انتهای پیام /*