خانه / دسته‌بندی نشده / پرداخت 75 هزار میلیارد ریال فاینانس به چهارمحال و بختیاری در پسابرجام

پرداخت 75 هزار میلیارد ریال فاینانس به چهارمحال و بختیاری در پسابرجامبه گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در نشست با مدیران بانک های دولتی و خصوصی چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته بانکداری اسلامی و بدون ربا تاکید کرد: این میزان تسهیلات فاینانس برای تکمیل 45 طرح مهم استان مانند کارخانه حجاب شهرکرد، پتروشیمی لردگان و فولاد سفیددشت اختصاص یافت.
وی افزود: بانک های عامل نقش اصلی در امور اقتصادی و فعالیت های سرمایه گذاری بخش های مختلف کشور و چهارمحال و بختیاری دارند.
سلیمانی دشتکی به نرخ بالای بیکاری درچهارمحال و بختیاری برابر 20.2 درصد اشاره و تصریح کرد: این در حالی است که همزمان با فعالیت دولت یازدهم 41 هزار و 300 شغل در استان ایجاد شد.
وی با اشاره به ایجاد 14 هزار و 300 شغل در چهارمحال و بختیاری در سال گذشته یادآور شد: پارسال 33 هزار و 500 متقاضی شغل در این استان درخواست اشتغال داشتند.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: امسال 250 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال در کشور مشخص شده که از این مبلغ 200 هزار میلیارد ریال به منظور اشتغال فراگیر و 50 هزار میلیارد ریال به عنوان مشوق های سرمایه گذاری و اشتغال در نظر گرفته شده است.
وی گفت: از این مبلغ 4.2 درصد برای ایجاد اشتغال در بخش های مختلف اختصاص دارد.
دبیر شورای هماهنگی بانک های چهارمحال و بختیاری نیز گفت: وجود مطالبات و معوقات بانکی یکی از مهمترین مشکلات بانک های عامل استان است که این مساله موجب ضعف در حمایت از سرمایه گذاری شده است.
احمدرضا صباغی تصریح کرد: کاهش نرخ سود سپرده گذاری های بانکی کوتاه مدت به 10 درصد و بلند مدت به 15 درصد باعث شکوفایی و رونق در سیستم بانکی کشور و چهارمحال و بختیاری می شود.
وی یادآور شد: بانک های عامل در فعالیت های عام المنفعه مانند اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی، ساخت مدرسه، مسجد سازی، احداث مسکن، تهیه جهیزیه و کمک ازدواج مشارکت جدی دارند.
روز دهم شهریورماه به نام روز بانکداری اسلامی نامگذاری شده است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی**انتشار:جهانبخش صفری
7362/6021انتهای پیام /*