خانه / دسته‌بندی نشده / موانع پروازی در فرودگاه جهرم بزودی برطرف می شود

موانع پروازی در فرودگاه جهرم بزودی برطرف می شودبه گزارش ایرنا رحمت‌الله مه‌ آبادی در آیین بهره‌ برداری از پروژه‌های عمرانی و تجهیزاتی فرودگاه جهرم که شامگاه شنبه برگزار شد اظهار داشت:توسعه تجهیزات و زیرساخت‌های فرودگاه جهرم در گرو فعال شدن پروازها و متناسب با رشد و استقبال از آن است.
وی از رایزنی‌ با ایرلاین‌ها و برنامه ‌ریزی برای تحقق پروازهای فرودگاه جهرم سخن گفت و بیان کرد: به تناسب و با افزایش پروازها و جابه‌جایی مسافر برنامه‌های خود را برای توسعه فرودگاه عملیاتی می‌کنیم.
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه جهرم گفت: فرودگاه جهرم باید مانند شهرهای دیگر استان فارس استقلال پیدا کند تا اعتبارات به شکل مستقیم به این فرودگاه داده شود.
علیرضا صحراییان اظهارداشت: ایستگاه ایمنی زمینی و تجهیزات آتش‌نشانی از امکانات مورد نیاز فرودگاه جهرم است.
وی به ضرورت توسعه و تعریض باند فرودگاه جهرم اشاره کرد و گفت: وضعیت ترمینال مسافربری فرودگاه نامناسب و نیازمند نوسازی است.
فرماندار ویژه جهرم بیان کرد: فرودگاه جهرم چارت سازمانی ندارد و نیازمند جذب نیروهای جدید است.
وی ایستگاه سوخت‌ رسانی دائم و ایجاد ساختمان هواشناسی را از دیگر نیازهای فرودگاه جهرم برشمرد که وجود آنها در راه‌اندازی و توسعه هر چه‌سریع‌تر فرودگاه کمک شایانی می‌کند.
در این آیین ساختمان اداری، تجهیزات حفاظت فیزیکی، اتاق برق و انبار تاسیسات، دستگاه‌های کمک ناوبری فرودگاه جهرم با اعتباری افزون‌بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.
محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: مقدمات راه‌اندازی مجدد پروازهای جهرم انجام شده و بزودی این فرودگاه آماده خدمات‌دهی به مردم است.
وی افزود: بخشی از زیرساخت‌ها پیش از این انجام شده و بخش دیگر نیز که مربوط به توسعه باند و افزایش طول آن است در دست اقدام است و بزودی با الحاق 80 هکتار از زمین‌های مجاور به فرودگاه جهرم زمینه نشست و برخاست هواپیماهای پهن‌پیکر مهیا می‌شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راه‌اندازی فرودگاه از مطالبات جدی مردم جهرم است چرا که این فرودگاه پیشینه طولانی دارد و بارها پروازها انجام اما به واسطه محدود بودن تعداد آن در طول هفته رونق چندانی نداشته است.
رضایی کوچی ا اشاره به اینکه استمرار پروازها و منظم بودن آن مورد استقبال مردم جهرم قرار می‌گیرد، گفت: وجود تعداد بالای دانشجویان و زیرساخت‌هایی همچون منطقه ویژه اقتصادی، تیپ‌المهدی(عج)، پادگان آموزشی شهید دستغیب و غیره در رونق پروازهای فرودگاه جهرم موثر است.
وسعت این فرودگاه که در سال 1348 تاسیس شد 124هکتار است که براساس توافق های صورت گرفته 80هکتار دیگر به آن افزوده می شود‌.
فرماندار جهرم گفت:‌طی چهار سال گذشته 14میلیارد ریال برای تجهیز این فرودگاه هزینه شده است.
جهرم در 193 کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
خبرنگار:‌بهرام بشیری زاده جهرمی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
7369 / 1876انتهای پیام /*