خانه / دسته‌بندی نشده / سرمایه گذاری در حوزه تعاون سبب رشد اقتصاد ملی می شود

سرمایه گذاری در حوزه تعاون سبب رشد اقتصاد ملی می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی حسین نژاد روز یکشنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید اتاق تعاون هرمزگان، اظهار داشت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون به عنوان مکمل سرمایه گذاری در بخش های تولید، کشاورزی و صنعت تشکیل شده است.
وی ادامه داد: هدف اصلی از تشکیل این صندوق حل مشکل وثیقه ای سرمایه گذاران مولد در مناطق محروم و دوردست کشور است.
حسین نژاد با اشاره به اینکه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون یک شرکت مستقل دولتی است، بیان داشت: در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در ارتباط با تعاون و سیاست‌های دولت و نیز سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی، نمایندگی صندوق ضمانت از سرمایه‌ گذاری به بخش غیردولتی تعاون واگذار شده است.
وی، رتبه ‌بندی و تحلیل ریسک ذینفعان ضمانت‌نامه‌ها، جلب همکاری شرکت‌ها و مؤسسات بین‌المللی، ارزیابی و رتبه ‌بندی سرمایه ‌گذاران، جلب همکاری بانک‌ها، بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری داخلی و خارجی و نیز بکارگیری قابلیت‌های تجارت الکترونیک و نرم ‌افزارهای تخصصی مدیریت منابع مالی را از جمله خدمات حمایتی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون برای تعاونی‌های کشور برشمرد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ما از ابتدای امسال 38 میلیارد تومان تسهیلات را برای واحدهای تعاونی در هرمزگان ضمانت کرده‌ایم که با احتساب سهم آورده هر کدام از این تعاونی‌ها ، ارزش سرمایه‌ گذاری در این حوزه از 200 میلیارد تومان فراتر رفته است.
در حال حاضر حدود سه هزار تعاونی در استان هرمزگان در بخش های مختلف کشاورزی ، مسکن ، حمل و نقل دریایی ، شیلات و برخی حوزه های دیگر مشغول به فعالیت هستند.
7198/ 6048/1772
خبرنگار: فاطمه حسینی **انتشاردهنده: مجید ملازادهانتهای پیام /*