خانه / دسته‌بندی نشده / کمیسیون عالی ایمنی راه ها جزییاتی از واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی را اعلام کرد

کمیسیون عالی ایمنی راه ها جزییاتی از واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی را اعلام کردبه گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، نتایج اولیه بررسی سانحه اتوبوس حامل دانش‌آموزان از سوی کمیسیون عالی ایمنی راه ها نشان می دهد این اتوبوس در هنگام واژگونی در مسیر بندرعباس – داراب 86 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته است.
بر اساس این گزارش ، در پی انحراف از جاده و واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان که ساعت حدود 3:45 بامداد روز جمعه گذشته 10شهریور ماه در محور بندرعباس- داراب در 40 کیلومتری شهر داراب رخ داد، تیم کارشناسی کمیسیون عالی ایمنی ‌راه‌ها از وزارت راه و شهرسازی در صحنه سانحه حضور یافته است.
همچنین بررسی ها درباره جاده مورد نظر بیانگر آن است که مقطع راه مستقیم و علایم و خط کشی آن مناسب بوده و ارزیابی این سانحه در محل حادثه نشان می دهد اتوبوس بنا به دلایلی (خواب آلودگی راننده یا بنا بر اظهارات راننده انحراف از مسیر برای جلوگیری ازعدم برخورد با ماشین روبرو) از مسیر اصلی منحرف شده و سرنشینان نیز از کمربند ایمنی در طول سفر استفاده نکرده‌اند.
این موضوع در کمیسیون عالی ایمنی راه ها مورد بررسی و موشکافی قرار دارد و نتایج نهایی پس از بررسی‌های کارشناسی دقیق از طریق رسانه ها در اختیار عموم شهروندان قرار خواهد گرفت تا با عوامل مقصر برخورد قاطع صورت بگیرد.
کمیسیون عالی ایمنی راه ها ضمن ابراز تاسف از سانحه واژگونی اتوبوس و عرض تسلیت به خانواده فوت شدگان به استحضار مردم عزیز می رساند، کارشناسان اعزامی پس از بررسی ابعاد مختلف این سانحه از جمله بررسی صحنه و اتوبوس، مصاحبه با مصدومین و راننده و پلیس راه گزارش کامل آن را متعاقبا اعلام خواهد کرد.
کمیسیون ایمنی راه ها در وزارت راه وشهرسازی با حضور نمایندگان سایر دستگاه های اجرایی برای ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش سوانح رانندگی در سطح کشور فعال است و هم اکنون بررسی دلایل این سانحه در این کمیسیون در دست بررسی قرار گرفته است.

** علت وقوع حادثه از زبان پلیس
به گزارش ایرنا درهمین حال، پایگاه خبری پلیس اعلام کرد که بر اساس گزارش های اولیه ماموران پلیس راه استان فارس، خستگی و خواب آلودگی راننده علت واژگونی اتوبوس بوده است.
حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی ساعت 3:59 صبح جمعه 10 شهریورماه جاری به مرکز تماس 115 اورژانس اعلام شد و 13 خودروی امدادی اورژانس و جمعیت هلال احمر مصدومان حادثه را به بیمارستان داراب منتقل کردند و تاکنون 9 دانش اموز دختر در این سانحه جان خود را از دست داده اند و 34 نفر دیگر مصدوم شدند.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108**1561** خبرنگار: ایرج منصوری**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*