خانه / دسته‌بندی نشده / معاون وزیر صنعت: تمام مطالبات بالای 3 ماه قطعه‌سازان مدیریت شده است

معاون وزیر صنعت: تمام مطالبات بالای 3 ماه قطعه‌سازان مدیریت شده استبه گزارش ایرنا،محمدرضا فیاض روز شنبه در دیدار با فریدون همتی استاندار قزوین افزود: قاطعانه اعلام می کنیم هیچ واحد تولیدی قطعه ساز بالای سه ماه مطالبه ندارد و اگر موردی در این زمینه وجود داشته باشد در صورت اعلام بررسی خواهد شد.
وی ادامه داد: امیدواریم ایران خودرو در سال جاری نظام دریافت و پرداخت خود را ساماندهی کند.
وی با اشاره به تلاش های دولت برای ایجاد رونق در بخش تولید، گفت: سال گذشته دستاوردهای بسیار خوبی در این زمینه ایجاد شد و امسال نیز امیدواریم با تعامل با بانک های عامل، تامین اجتماعی و مالیات رفته‌رفته رونق بیشتری به حوزه تولید و بازار تزریق کنیم.
فیاض با اشاره به کاهش نرخ سود بانکی،گفت: امیدواریم با تداوم این روند بتوانیم از طریق تسهیلات کمک های بیشتری را به سمت تولید روانه کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیریت و احیای واحدهای با پیشرفت بالای 60 درصد را در اولویت خود قرار داده است و امیدواریم بتوانیم با مدیریت این واحدها در اشتغال و تولید موثر واقع شویم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی واحد هایی که در طی سال های گذشته به خاطر سیاست های نادرست و مشکلات اقتصادی غیر فعال شده بودند،افزود: چندین شرکت مهم را در سراسر کشور شناسایی کرده ایم و برای راه اندازی آنها توسط دولت و واگذاری مجدد به بخش خصوصی اقدام نموده ایم.
در سال 95 در استان قزوین نزدیک به یک هزار و 100 واحد تولیدی حدود 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه رونق تولید دریافت کردند.
استان قزوین دارای سه هزار و 500 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری است.
6101*1484
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده:اصغر رضاخانیانتهای پیام /*