خانه / دسته‌بندی نشده / راه اندازی سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک در کرمان

راه اندازی سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک در کرمانبه گزارش ایرنا، مدیرکل پست استان کرمان در آیین افتتاح این سامانه گفت: 28 دستگاه اجرایی که به صورت مستقیم با ملک در ارتباط هستند در کارگاه مرکزی پروژه اقتصاد مقاومتی سیماک استان کرمان آموزش می بینند تا با راه اندازی کامل این سامانه، شفاف سازی در زمینه ملک فراهم شود.
علیرضا اکبری بیان کرد: سیماک در حفظ محیط زیست و حقوق بیت المال نقش بسزایی دارد و دست زمین خواران را کوتاه می کند.
وی با اشاره به اینکه پروژه سیماک در چهار زیر پروژه تعریف شده است ادامه داد: از جمله زیر پروژه های سیماک می توان به هنگام سازی اماکن شهری (ارائه کدپستی 10 رقمی) و اجرای طرح ملی جی نف (سامانه یکپارچه نشانی املاک) اشاره کرد.
اکبری بیان کرد: در سال 94 تفاهم نامه ای بین استانداری کرمان با مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی امضا شد که در آن از پست به عنوان درگاه دولت الکترونیک نام برده شد و بر این اساس یکی از وظایف ذاتی پست این است که سامانه سیماک را اجرایی کند.
وی با اشاره به اینکه سیماک در بسیاری از استان های کشور و با نظارت استانداری اجرایی شده است گفت: در استان کرمان این پروژه ابتدا در قلعه گنج و سپس در منوجان اجرا خواهد شد.
اکبری با اشاره به اینکه اداره کل پست استان کرمان، سه سال متوالی رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است گفت: در بسیاری از شهرستان ها نیاز به همکاری ویژه فرمانداران و بخشداران در اجرای سامانه سیماک داریم.
کارگاه مرکزی پروژه اقتصاد مقاومتی سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک کشور (سیماک) استان کرمان با حضور معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، استاندار کرمان و جمی از مدیران در کرمان آغاز به کار کرد.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: بهنام احمدی *
7440/3029/ 5054انتهای پیام /*