خانه / دسته‌بندی نشده / گیلان در ساخت مسکن معلولان رتبه نخست کشور را دارد

گیلان در ساخت مسکن معلولان رتبه نخست کشور را داردبه گزارش خبرنگار ایرنا، شهریاب صبوری عصر چهارشنبه در جریان افتتاح طرح های بهزیستی آستارا به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران افزود: دولت در محرومیت زدایی، احداث مسکن و اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی در چهار سال اخیر موفق عمل کرده و در گیلان، 128 واحد مسکن برای خانواده های دارای 2 معلول با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد و 400 میلیون ریال آماده واگذاری است.
وی اضافه کرد: دولت به منظور ساخت مسکن به هر کدام از روستاییان تحت پوشش بهزیستی، 180 میلیون ریال تسهیلات می‌دهد که 100 میلیون ریال آن بلاعوض است و در این طرح، اولویت با متقاضیانی است که صاحب زمین هستند.
صبوری اظهار کرد: در سال جاری به مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان گیلان، 240 واحد مسکن با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال واگذار شده و 500 واحد مسکن در بخش امور اجتماعی و توانبخشی تا پایان سال جاری به مددجویان تحویل داده خواهد شد.
صبوری ادامه داد: در احداث مسکن به لحاظ ارائه تسهیلات، مشکل خاصی وجود ندارد ولی بسیاری از متقاضیان فاقد زمین هستند و امیدواریم مسئولان محلی در شهرستان های استان در تامین زمین به یاری مددجویان بهزیستی بشتابند.
بیش از 120 هزار نفر از خدمات بهزیستی گیلان بهره می برند و این نهاد در استان بیش از 48 هزار معلول را تحت پوشش قرار داده است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*