خانه / دسته‌بندی نشده / ورزشکار مرودشتی به اردوی تیم ملی کشتی آلیش بانوان دعوت شد

ورزشکار مرودشتی به اردوی تیم ملی کشتی آلیش بانوان دعوت شدفریبرز منوچهری، چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: احمدی در وزن ۷۵ کیلو گرم به اردوی تیم ملی دعوت شده است و برای پوشیدن پیراهن تیم ملی باید در این وزن با الهه رضایی قلعه از استان البرز و مریم قربانی از مازندران رقابت کند.
وی اضافه کرد: اردوی تیم ملی از چهاردهم شهریورماه جاری در خانه کشتی شماره ۲ تهران آغاز می شود و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.
دبیر هیات کشتی فارس ادامه داد: تیم ملی کشتی آلیش بانوان ایران در ۶ وزن در مسابقات داخل سالن آسیا که از بیست و پنجم شهریور تا پنجم مهرماه ۹۶ که به میزبانی شهر عشق آباد کشور ترکمنستان برگزار می شود، شرکت دارد.
منوچهری بیان کرد: مریم احمدی مدال نقره جهانی کشتی آلیش که سال ۹۵ در کشور قرقیزستان برگزار شد در کارنامه دارد .
آلیش که به آن کشتی با شال هم می گویند از ورزش های سنتی است که در کشورهایی از جمله قرقیزستان، ازبکستان، ایران، لیتوانی و قزاقستان برگزار می شود و در ایران نیز در مناطقی از جمله استان های خراسان، گلستان و مازندران پیشینه ای تاریخی دارد.
فعالیت های بین المللی این ورزش از سال ۱۹۹۰ آغاز شد و در سال ۱۹۹۵ نخستین دوره مسابقات بین المللی آلیش در کشور قرقیزستان در ۲بخش آقایان و بانوان برگزار شد.
هم اینک ۳۹ کشور جهان دارای فدراسیون و انجمن رسمی در این رشته هستند و ۵۸ کشور جهان هم به صورت غیر رسمی در این رشته ورزشی فعالیت دارند.
۷۳۶۸ /۶۱۱۸
خبرنگار: حمیدرضا خلیقی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*