خانه / دسته‌بندی نشده / لایحه جامع انتخابات به کمیسیون سیاسی دولت ارسال شد/ تعامل با شورای نگهبان و تلاش برای انتخابات تمام الکترونیک

لایحه جامع انتخابات به کمیسیون سیاسی دولت ارسال شد/ تعامل با شورای نگهبان و تلاش برای انتخابات تمام الکترونیکعلی اصغر احمدی شامگاه چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: آخرین اصلاحیه لایحه جامع انتخابات را پس از رفت و برگشت هایی آماده کردیم و همین امروز به کمیسیون سیاسی دولت ارسال شد که در آن، یک بار دیگر آنچه را که مد نظر کمیسیون بود و شامل نظرات اصلاحی می شد، را گنجاندیم که انشاء الله این مساله بالاخره به سرانجام برسد.
وی افزود: علی القاعده وزارت کشور حتما خود را برای حدود دو سال آینده و انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده می کند تا مقدمات آن را فراهم کند و این به معنای یک کار تشکیلاتی است و نه این که در فضای جامع بخواهیم وارد این بحث شویم. منظور تمهید مقدمات، اصلاح قانون، آئین نامه ها و روش هاست.
احمدی گفت: البته تلاش خواهد شد در تعامل با شورای نگهبان، با کمک دولت بتوانیم به سمت انتخاباتی تمام الکترونیکی حرکت کنیم . این حتما آرزوی ماست و دلمان می خواهد که حتما انجام شود ولی باید بپذیریم که دولت در این روند به ما کمک کند و هم نظرات شورای نگهبان را تامین کنیم که انشاء الله در آینده بتوانیم از یک انتخابات تمام الکترونیکی بهره ببریم و مردم ما شاهد آن باشند.

**اولویت های وزارت کشور در حوزه احزاب و تقسیمات کشوری
وی در عین حال در خصوص اولویت های وزارت کشور در حوزه معاونت سیاسی در دولت دوازدهم گفت: حوزه معاونت سیاسی وزارت کشور، یک کار بسیار برجسته و مشخص را دنبال می کند؛ یک حوزه سیاسی و احزاب است؛ مانند انتصاب استانداران، فرمانداران، بخشداران و همچنین کمیسیون ماده 10 قانون احزاب، جلسات با احزاب، تقویت احزاب که حتما در ظرف قانونی در برنامه است و باید تلاش کنیم رقم بخورد.
احمدی ادامه داد: نکته دوم هم در حوزه تقسیمات کشوری است که علی القاعده یک سری مطالباتی در کشور وجود دارد صرف نظر از لایحه جامع تقسیمات کشوری ولی به طور مشخص اگر جایی بر اساس قانون ، ظرفیت از روستا به شهر شدن و از دهستان به بخش تبدیل شدن و یا از بخش به شهرستان تبدیل شدن داشته باشد در دستور کار است که در حوزه اداره کل مربوطه دنبال خواهد شد.

**ارزیابی استانداران، فرمانداران و بخشداران برای تغییرات مدتهاست آغاز شده / نه عزلی داریم و نه برکناری
معاون سیاسی وزیر کشور در عین حال در خصوص تغییر استاندراران، فرمانداران و بخشداران گفت: خارج از همه تعارفات؛ در این که حسب نظر رییس جمهور و وزیر کشور مدت هاست کار ارزیابی استانداران، بخشداران و فرمانداران از این که زحمات زیادی متحمل شده اند تشکر می کنم اما به طور طبیعی ممکن است برخی از این عزیزان به لحاظ طول مدت خدمت واقعا در شرایط کامل بازنشستگی باشند، ممکن است ظرف مدیریتی شان در منطقه ای به پایان رسیده باشد و ممکن است بعضی خودشان نخواهند ادامه همکاری دهند.

**مشورت وزیر کشور با رئیس جمهوری در خصوص تغییرات / تغییر و تحول یک امر طبیعی است
وی ادامه داد: با ذکر این مطلب که اصطلاحا نه عزلی داریم و نه برکناری اما مدت هاست کار ارزیابی انجام شده و پیشنهادهایی به وزیر کشور تقدیم شده علی القاعده باید ما این مسیر را طی کنیم. البته وزیر کشور گفته است تا پایان شهریور و این به منزله آن نیست که همه مسایل در آنجا نقطه پایان باشد. نه. تغییر و تحول یک امر طبیعی است و در این لحظه، قالب کلی همراه با نقطه نظرات برای وزیر کشور تقدیم شده است و علی القاعده وزیر کشور مشورت هایی با رئیس جمهوری باید داشته باشد. امیدوارم کار به گونه ای باشد که نفع کشور و مردم در آن باشد.

**امیدوارم مدت زمان تغییرات طولانی نشود
وی بدون ورود به استان و استانداری خاص در این راستا اظهار داشت: مدیران ما باید تا آخرین لحظه کار خود را بکنند و اصطلاح عامیانه که جایگاه مدیر را نباید شل کرد و تا زمانی که پیشنهاد یک استاندار قطعی نشده و به دولت نرفته باشد و مصوب نشود طرحش را به لحاظ مدیریتی به مصلحت نمی دانم. امیداست خیلی طولانی نشود و آنچه نفع مردم است رقم بخورد.
احمدی افزود: مورد به مورد عمل خواهد شد. ممکن است به بعد مهر ماه هم کشیده شود. مدیریت این نیست که همه چیز را محدود به زمان کنید. باز هم نمی گویم در فاصله زمانی شهریور و مهر اما امیدواریم خیلی طولانی نباشد.
سیام**6084**1449**گفت و گو: امیر خان زاده*انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*