خانه / اخبار اجتماعی / عملیات انتقال زائران اهل سنت کشورمان به منا تا ساعتی دیگر پایان می یابد

عملیات انتقال زائران اهل سنت کشورمان به منا تا ساعتی دیگر پایان می یابدبه گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حمیدرضا محمدی افزود: از آغاز عملیات انتقال حدود 15 هزار زائر اهل سنت تاکنون، یک منطقه به طور کامل تخلیه شده و دو منطقه دیگر حدود 10 تا 15 درصد از زائران باقی مانده اند که تقریبا تا یک ساعت دیگر انتقال آنها به پایان می رسد.
وی با اشاره به اینکه عملیات انتقال حدود 70هزار زائر باقیمانده که امروز راهی سرزمین عرفات خواهند شد، از ساعت 15:30 به وقت محلی آغاز می شود، گفت: راهنمایانی که در اتوبوس های زائران برای انتقال به عرفات مستقر می شوند به پارکینگ عرفات اعزام شدند تا پس از تحویل اتوبوس ها برای انتقال زائران راهی هتل ها شوند.
مسئول نقل ترددی و بین شهری ستاد مکه ادامه داد: گروه های اول اتوبوس ها برای انتقال زائران به مناطق دورتر یعنی مناطقع 4 و 5 اعزام می شوند و به همین ترتیب مناطق 3 و منطقه یک و دو در ادامه تخلیه خواهد شد.
محمدی با بیان اینکه در عملیات انتقال زائران به عرفات ابتدا بانوان زائر با اتوبوس های مکیف (سقف دار) منتقل می شوند،‌ افزود: در ادامه کار انتقال زائران،‌ با غروب آفتاب عملیات انتقال آقایان آغاز می شود که مشکلی به لحاظ شرعی به وجود نیاید. البته 40 دستگاه اتوبوس مکشوف(بدون سقف) هم همزمان برای انتقال وارد خط و در هتل های بزرگ از آن برای انتقال استفاده می شود.
انتقال زائران ایرانی به عرفات تا ساعات پایانی امشب ادامه خواهد یافت تا روز پنجشنبه آنان در سرزمین عرفات نوای دلنشین دعای عرفه را زمزمه کنند.
اجتمام*1933*1418
دریافت: بهروز سلطانیان ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*