خانه / اخبار اجتماعی / رئیس سازمان اوقاف: مشکلات جامعه با احیای وقف رفع می شود

رئیس سازمان اوقاف: مشکلات جامعه با احیای وقف رفع می شودبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی افزود: وقف صدقه جاری است، بر اساس روایات وقتی فردی از دنیا می رود، ارتباطش با این دنیا قطع می شود در حالی که موقوفاتی داریم که حدود 12 قرن فعال است خیر و منفعتش به نیازمندان می رسد و برای خیر، حسنه دارد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این که 133 بیمارستان موقوفه در کشور وجود دارد، افزود: ولی مردم از موقوفه بودن این بیمارستان ها بی خبر هستند زیرا مسئولان تابلو های موقوفه بودن بیمارستان را طوری نصب می کنند که مردم توقعی نداشته باشند؛ در صورتی که اگر مردم فواید و اثرات موقوفات را مستند ببینند علاقمند به انجام وقف می شوند.
وی در این رابطه افزود: رسانه ها نیز باید بر اساس مستندات در حوزه وقف، مطلب تهیه کنند که تاثیر گذار باشد.
محمدی با اشاره به این که رسانه ها باید فرهنگ قرآن، عترت و امامزادگان و وقف را تبلیغ کنند، گفت: از رسانه ها نمی خواهیم سازمان اوقاف را تبلیغ کند بلکه از خبرنگاران تقاضا داریم احکام الهی را بین مردم تبلیغ و ترویج کنند.
وی با اشاره به این که وقف پیش از این در دیگر ادیان وجود داشت، افزود: تبلیغ به انجام وقف در تمام ادیان الهی توصیه شده است و پیامبر اسلام این حکم الهی را تبلیغ کرد و اگر این سه موضوع ( قرآن و عترت، امامزادگان و وقف )در کشور به خوبی تبیین شود سبب خیر برای خود فرد و دیگر افراد جامعه می شود.

** لزوم ارائه چهره واقعی از دین اسلام
وی با بیان این که چهره واقعی دین اسلام را نتوانستیم به درستی به مردم نشان دهیم، گفت:در دین اسلام شادی وجود دارد ولی آن چه در جامعه شاهد هستیم این است که نتوانسته ایم آنچه در قرآن هست را ترویج کنیم.
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به بروز جنگ و خشونت در سوریه ، افغانستان ، عراق و یمن گفت: عامل بروز خشونت در این مناطق، کشورهایی هستند که دم از حقوق بشر می زنند ولی تنها به منفعت خودشان توجه می کنند.
وی افزود: دین اسلام تاکید ویژه ای به توجه به سرنوشت دیگر افراد دارد و تاکید کرده اگر فردی به فکر سرنوشت دیگران نباشد مسلمان نیست، فرهنگ وقف نیز برگرفته از این اندیشه است.
اجتمام**3377** 1569
خبرنگار: سمانه زین العابدین ** انتشار: علی حبیبی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*