خانه / اخبار اجتماعی / دومین پارک ترافیک استان فارس درآباده به بهره برداری رسید

دومین پارک ترافیک استان فارس درآباده به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا شهردار آباده، چهارشنبه در آیین افتتاح پارک ترافیک آباده اظهار داشت: این پارک موضوعی، دارای ساختمان های اداری، آموزشی، کارگاه آموزشی، بازی‌های رایانه‌ای شبیه‌ساز ترافیکی، ماکت‌سازی علائم و تجهیزات ترافیکی، کلاس آموزشی، کتابخانه، نمازخانه و سالن اجتماعات است.
محمد هادی هاشم پور افزود: آموزش فرهنگ ترافیک در حوزه کودکان، نحوه عبور ایمن کودک از خیابان و معابر، سلامت کودک در وسایل نقلیه، رعایت نکات دوچرخه‌ سواری و آموزش کودکان به عنوان یک همیار پلیس از جمله سرفصل‌هایی است که در این پارک در کنار بازی‌ها و جشن‌های ترافیکی به کودکان مهدهای کودک و دانش‌آموزان ابتدایی آموزش داده می‌شود.
او گفت: علل بسیاری از تصادف ها در شهرستان آباده، عدم رعایت و ناآگاهی از قوانین راهنمایی و رانندگی است و برای فرهنگ سازی در این زمینه خردسالان و کودکان باید از دوران پیش دبستانی و دبستان، آموزش‌های راهنمایی و رانندگی‌ را فراگیرند.
شهر آباده با 100هزار نفر جمعیت، دارای 2 پارک موضوعی در حوزه ترافیک و بانوان است. این شهرستان در فاصله 274 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
از دوم تا هشتم شهریور در تقویم رسمی کشور به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
6118
خبرنگار: مجید سعادت ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*