خانه / اخبار اجتماعی / تنها راه مقابله با دشمن مقاومت است

تنها راه مقابله با دشمن مقاومت استبه گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج از مکه مکرمه ، دراین دیدار که در بعثه جمهوری اسلامی ایران در مکه مکرمه انجام شد، هیئت لبنانی با اشاره به پیروزی های اخیررزمندگان مقاومت درمقابله با تروریست های تکفیری ، نقش جریان مقاومت درلبنان در چهار دهه اخیر در مبارزه با رژیم صهیونیستی را تشریح و تصریح کردند: جمهوری اسلامی ایران در این پیروزی ها نقش محوری داشته است.
دراین دیدارسرپرست حجاج ایرانی نیز با تبریک پیروزیهای اخیر رزمندگان حزب الله در جبهه قلمون، نقش جبهه مقاومت را در لبنان وسوریه بسیاربرجسته خواند و گفت : عزیزان ما درلبنان باعث افتخار و سربلندی همه مسلمانان شده اند.
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت گفت: خدمات مستشاری جمهوری اسلامی ایران و حضور نیروهای مقاومت در سوریه صحنه را تغییر داد و توطئه دشمنان ناکام ماند.
وی با اشاره به آیه ‘کَم مِّن فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً کَثِیرَةً بِإذْنِ اللَّهِ ‘ افزود: وقتی مشاهده می کنیم یک عده قلیل در مقابل جبهه استکبار که با تمام توان به جنگ اسلام آمده ، می ایستند و پیروز می شوند انسان به وعده الهی ‘إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُم ‘ ایمان پیدا می کند.
امیرالحاج ایران سپس با اشاره به هوشیاری مقام معظم رهبری در مقابله با فتنه داعش اظهار داشت: زمانی که این گروهک ظهور کرد و برخی مناطق را در سوریه و عراق اشغال و سپس تنش هایی را در لبنان ایجاد نمود برخی تصور می کردند همه چیز از دست رفته است اما امروز ثابت شد تنها راه مقابله با دشمن مقاومت است و با یاری خدا پیروزی محقق خواهد شد.
سرپرست حجاج ایرانی درادامه عدم پذیرش شرایط کشورمان را علت عدم حضور ایران در حج گذشته ذکر کرد و با بیان مهمترین محورهای توافقات صورت گرفته با کشور میزبان برای حضورزائران ایرانی در حج امسال ، گفت: اجرای اکثر مفاد توافقنامه امضاشده با وزیر حج عربستان حکایت از آن دارد که طرف سعودی تا حدود زیادی به این توافقنامه پایبند بوده است.
وی با اشاره به اینکه دیپلماسی حج می تواند به دیپلماسی عمومی برای حل مسایل کمک کند، افزود: در صورتی که تا پایان عملیات حج این روند مثبت ادامه یابد و کشور میزبان به توافق ها ملتزم باشد زمینه برای راه اندازی عمره فراهم خواهد شد.
دراین دیدار ، دکتر قبلان قبلان و حجت الاسلام حسن شریفه همچنین یاد دکترغضنفر رکن آبادی سفیر سابق کشورمان در لبنان را که درحادثه منا در سال 94 شهید شد و دیگر شهدای منا ، مسجدالحرام و جبهه مقاومت را گرامی داشتند و با اشاره به پیوندهای تاریخی ، جغرافیای و مذهبی دو کشور، اظهار داشتند: روابط برادرانه و محبت آمیزما را درمیدان مبارزه با رژیم اشغالگر قدس و استکبار جهانی که همه امت اسلامی را هدف گرفته در صف واحد قرار داده است.
اجتمام*1933* 1418
دریافت:بهروز سلطانیان ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*