خانه / اخبار اجتماعی / آمادگی مرکز پزشکی حج برای ارائه خدمات به زائران ایرانی در منا و عرفات

آمادگی مرکز پزشکی حج برای ارائه خدمات به زائران ایرانی در منا و عرفاتبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، پیرحسین کولیوند با اشاره به اینکه امکانات لازم در عرفات نیز پیش بینی شده است، افزود: در مشعر با استقرار دو دستگاه آمبولانس و پزشک، آماده ارائه خدمات هستیم و بیمارستان صحرایی منا نیز فعال است.
وی درخصوص زائران بستری در مراکز درمانی گفت: 46 زائر دربیمارستان مرکز پزشکی درمکه و 12 نفر دیگر در بیمارستان های سعودی بستری هستند و هیئت پزشکی تدابیر لازم را برای اینکه زائران بستری هم اعمال حج خود را انجام دهند، پیش بینی کرده است.
معاون مرکز پزشکی حج و زیارت به کاهش تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی کشورمان در مدینه منوره و مکه مکرمه درمقایسه با سال 94 کمتر اشاره کرد و افزود: توصیه های لازم برای جلوگیری از گرمازدگی به زائران ارائه شده و مرکز پزشکی حج برای ارائه خدمات به حجاجی که دچار گرما زدگی شوند آمادگی دارد.
وی همچنین از فوت دو زائر دیگر خبر داد و گفت: آقایان ولی ا.. آهنگر 79 ساله از کاروان 3007 استان مازندران و مختوم کمالی 63 ساله از کاروان 38052 استان گلستان نیز بدلیل ایست قلبی فوت کردند.
برپایه این گزارش با فوت این دو نفر ، تعداد زائران ایرانی که تاکنون درعملیات حج امسال دارفانی را وداع گفتند به ده نفر رسید.
اجتمام*1933*1569
دریافت:بهروز سلطانیان ** انتشار: علی حبیبی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*